Trends in dood en verlies in Nederland

De dood is springlevend, zo lezen we steeds vaker. Het leeft in de media, waarin steeds meer artikelen, documentaires en films verschijnen over uiteenlopende thema’s rond de dood. Het leeft in de uitvaartbranche, waar een groeiend aantal zzp’ers en uitvaartondernemers zich richten op doe-het-zelf-uitvaarten en uitvaarten-op-maat met een personal touch: als hologram op je eigen begrafenis verschijnen, de uitvaartfiets, de kist beschilderen, jezelf laten invriezen, een dj inhuren met goeie dansmuziek, alles kan geregeld worden. De dood leeft ook letterlijk bij de meer duurzame uitvaartalternatieven. Zo kunnen we sinds kort begraven worden in een doodskist gemaakt van schimmels en krijgen we steeds meer belangstelling voor natuurbegraven, invriezen en straks wellicht resomeren, want ook de wens om na de dood geen voetafdruk achter te laten is springlevend.

De dood lijkt levend. Maar leeft het voor jou en mij ook?